weyerken

2A en het dienstencentrum “T WEYERKE”

Reeds tijdens zijn verblijf in DUITSLAND besteedt 2A heel wat aandacht aan zijn sociale opdracht. In SIEGEN wordt een katholiek weeshuis gesteund door het...
Artillerie

Curriculum Vitae Korpscommandanten 2A

PERIODE VAN 07 FEBRUARI 1946 TOT 2010 35. LtKol                   M.P.    SCOHY                    van 07.02.1946 tot 13.06.1946 Hij wordt belast met de heroprichting van het Regiment in...
BEL-0R-09a

Lijst van de Korpsadjudanten

1 1Owm LANDOUW van 13. 02. 1946 tot 30. 04. 1949 2 1Owm H.HERMANS van 01. 05. 1949 tot 10. 10. 1951 3 Adjudant E.DE SAEGER van 10. 10. 1951 tot 14. 07. 1953 4 Adjt-Chef M.SIMON van 14....
reigersvliet

Eervolle Vermeldingen

EERVOLLE VERMELDINGEN VAN HET REGIMENT OORLOG 1914 – 1918 MET OPSCHRIFT  “ ANTWERPEN” op het embleem: voor het 2de ARTILLERIEREGIMENT bij Legerdagorder Nr 61 van 21 juni...
Logo 2A

Kentekens en tradities

BENAMING De benaming “ ARTILLERIE” komt van het Latijn “ ars tollere” – de kunst van het dragen of werpen. In het geval van de...
Garnizoen

Lijst der Garnizoenen

DATUM PLAATS  ONDERAFDELINGEN 1836  Oprichting 2A 1841 IEPER 1842 IEPER 1843 GENT 1844 GENT 8ste Vestingsbatterij te OOSTENDE 9de Vestingsbatterij te IEPER 1845 LUIK 10de Vestingsbatterij te NAMEN 1846 LUIK 1847 LUIK 1848 LUIK 6de Bereden batterij te LEUVEN 9de Bereden batterij te TIENEN 8ste Vestingsbatterij te DIEST 9de Vestingsbatterij te...
bibliografie

Bibliografie

A. Boeken ARTILLERIETableau indiquant lea répartition des officiers dans les subdivisions de l’Arme1913                     MVL                                      BRUSSEL CRAHAY A. , Luitenant-generaal o.r. L’Armée belge entre les deux...
zimmertoren

2A en zijn Peterstad Lier

ONTSTAAN VAN HET PETERSCHAP We schrijven 1961! De Koude Oorlog woedt in alle hevigheid. Europa is verdeeld in twee machtsblokken, gescheiden door een “Ijzeren Gordijn”...
BEL-OF-04

Lijst der Korpscommandanten

  1 Kolonel N.J.VANDAMME van 01.04.1836 tot 04.06.1842 2 Kolonel P.F.RIGANO van 04.06.1842 tot 06.04.1848 3 Kolonel C.A.LECOCQ van 15.04.1848 tot 20.05.1854 4 Kolonel J.E.BAYET van 20.05.1854 tot 29.03.1862 5 Kolonel P.F.LAHURE van 19.06.1862 tot 27.10.1868 6 Kolonel E.A.DUSSILION van 14.11.1868 tot 26.03.1873 7 Kolonel J.H.WELLENS van 03.04.1873 tot 26.03.1877 8 Kolonel Baron X.F. deRENETTE...
aan-onze-halden

Lijst van de Gesneuvelden

  OORLOG 1914 - 1918 A Officieren Naam Voornaam Graad Gesneuveld te Datum 1 BASTIN FJE 1LtMed Kaaskerke 04.11.17 2 CAMBRELIN PEA 1Lt Sint Joris 23.10.14 3 DUNGELHOEFF GA Cdt Wezemaal 12.09.14 4 HANKAR WAA 1Lt Ramskapelle 22.12.17 5 SMITS AMR # 1Lt De Panne 13.03.16 B Onderofficieren Naam Voornaam Graad Gesneuveld te Datum 1 BAKELANDT A Wm Wulpen 21.03.18 2 BERNAERT V Wm Zomergem 31.10.18 3 COOLENS E Wm Pervijze 19.01.18 4 COOREMAN L Wm Nieuwkapelle 06.04.15 5 COOREMAN H. Wm OV Pervijze 18.03.18 6 DARAS G Wm OV Pervijze 26.12.17 7 DECOSTER H # Wm OV Wulpen 21.03.18 8 DENYS A # Wm Elverdinge 12.07.18 9 GOFFAUX F # Wm Ramskapelle 08.01.18 10 GOORIS A # Wm Ramskapelle 22.04.15 11 KELLENS G # Adjt OV Zoutenaaie 21.03.18 12 LOGIST J # Wm Sint Jacobskapelle 05.05.18 13 MARCHAL R WM OV Noordschoote 05.07.16 14 OPDECAM P Wm Oostkerke 31.10.17 15 STAS C # Adjt Ramskapelle 24.10.14 16 TILLEUX JB # Wm Boezinge 03.06.18 17 TORCQ L # Wm Diksmuide 30.09.18 18 VANDERVLOET J 1OWm Wulpen 21.03.18 19 VANES G # Wm OV Oostkerke 18.08.17 20 WAUTHIER P. Wm Pervijze 18.03.18 C Brigadiers en Soldaten Naam Voornaam Graad Gesneuveld te Datum 1 AGLAVE L Sdt Lo 20.03.15 2 ANDRE T # Sdt Nieuwkapelle 13.05.15 3 AUWERS P. Sdt Oudekapelle 03.01.16 4 BAMPS D Sdt Oostkerke 26.04.17 5 BASTIAENS E. Sdt Hoogstade 18.06.15 6 BASTOGNE A Brig Oostkerke 31.10.17 7 BEECKMAN E Brig Hoogstade 24.07.15 8 BERGH E # Sdt OV Kaaskerke 23.07.17 9 BUYS E Sdt Wulpen 21.03.18 10 CALU A Brig Nieuwkapelle 01.05.15 11 CAMMAERTS C Sdt Nieuwkapelle 01.05.15 12 CHABOT A Sdt Nieuwkapelle 06.04.15 13 CHRISTIAEENS H. Sdt Oostkerke 23.07.17 14 CLAESSENS J Sdt Nieuwkapelle 12.05.15 15 COKAIKO P Sdt Deurne 08.10.14 16 COMMEYNE H # Sdt Coppernolhoek 21.08.18 17 CORNU E # Sdt Putkapel 25.09.14 18 DE BUYSSCHER H. Sdt OV Sint Joris 20.10.14 19 DECLERCQ L Sdt Ramskapelle 23.10.14 20 DECREE A Brig Nieuwkapelle 06.04.15 21 DE METS A # Sdt Steenstraete 03.03.16 22 De MONCEAU C Sdt...