logo PzArtBtl 55

ZusterBataljon PzArtBtl55

De “ Koude oorlog” woedt nog in alle hevigheid en jaarlijks oefenen de NAVO-troepen het principe van de “Voorwaartse Verdediging” met groots opgezette manoeuvres...
2A-kanon

Tabel van de affiliaties

Overzicht van de belangrijkste data 10. 11. 1830 Oprichting van de artilleriecompagnies 21. 02. 1836 Vorming van DRIE artillerieregimenten Nrs 1, 2 en 3 2A telt 2 Batterijen te...
reigersvliet

Eervolle Vermeldingen

EERVOLLE VERMELDINGEN VAN HET REGIMENT OORLOG 1914 – 1918 MET OPSCHRIFT  “ ANTWERPEN” op het embleem: voor het 2de ARTILLERIEREGIMENT bij Legerdagorder Nr 61 van 21 juni...
BEL-OF-04

Lijst der Korpscommandanten

  1 Kolonel N.J.VANDAMME van 01.04.1836 tot 04.06.1842 2 Kolonel P.F.RIGANO van 04.06.1842 tot 06.04.1848 3 Kolonel C.A.LECOCQ van 15.04.1848 tot 20.05.1854 4 Kolonel J.E.BAYET van 20.05.1854 tot 29.03.1862 5 Kolonel P.F.LAHURE van 19.06.1862 tot 27.10.1868 6 Kolonel E.A.DUSSILION van 14.11.1868 tot 26.03.1873 7 Kolonel J.H.WELLENS van 03.04.1873 tot 26.03.1877 8 Kolonel Baron X.F. deRENETTE...
BEL-OR-04a

Lijst van de Korpsbrigadiers

1 1Brig-Chef J.CUYVERS van 06. 02. 1990 tot 26. 05. 2009 2 1Brig-Chef H.CLAESSENS van 26. 05. 2009 tot 01. 09 .2010
weyerken

2A en het dienstencentrum “T WEYERKE”

Reeds tijdens zijn verblijf in DUITSLAND besteedt 2A heel wat aandacht aan zijn sociale opdracht. In SIEGEN wordt een katholiek weeshuis gesteund door het...
Belrokos10

Operaties in het Buitenland

Gedurende zijn verblijf bij de BSD zijn de buitenlandse opdrachten voor het Regiment zeer beperkt. De kampperiodes verdelen zich tussen ELSENBORN, VOGELSANG en TRAUEN...
aan-onze-halden

Lijst van de Gesneuvelden

  OORLOG 1914 - 1918 A Officieren Naam Voornaam Graad Gesneuveld te Datum 1 BASTIN FJE 1LtMed Kaaskerke 04.11.17 2 CAMBRELIN PEA 1Lt Sint Joris 23.10.14 3 DUNGELHOEFF GA Cdt Wezemaal 12.09.14 4 HANKAR WAA 1Lt Ramskapelle 22.12.17 5 SMITS AMR # 1Lt De Panne 13.03.16 B Onderofficieren Naam Voornaam Graad Gesneuveld te Datum 1 BAKELANDT A Wm Wulpen 21.03.18 2 BERNAERT V Wm Zomergem 31.10.18 3 COOLENS E Wm Pervijze 19.01.18 4 COOREMAN L Wm Nieuwkapelle 06.04.15 5 COOREMAN H. Wm OV Pervijze 18.03.18 6 DARAS G Wm OV Pervijze 26.12.17 7 DECOSTER H # Wm OV Wulpen 21.03.18 8 DENYS A # Wm Elverdinge 12.07.18 9 GOFFAUX F # Wm Ramskapelle 08.01.18 10 GOORIS A # Wm Ramskapelle 22.04.15 11 KELLENS G # Adjt OV Zoutenaaie 21.03.18 12 LOGIST J # Wm Sint Jacobskapelle 05.05.18 13 MARCHAL R WM OV Noordschoote 05.07.16 14 OPDECAM P Wm Oostkerke 31.10.17 15 STAS C # Adjt Ramskapelle 24.10.14 16 TILLEUX JB # Wm Boezinge 03.06.18 17 TORCQ L # Wm Diksmuide 30.09.18 18 VANDERVLOET J 1OWm Wulpen 21.03.18 19 VANES G # Wm OV Oostkerke 18.08.17 20 WAUTHIER P. Wm Pervijze 18.03.18 C Brigadiers en Soldaten Naam Voornaam Graad Gesneuveld te Datum 1 AGLAVE L Sdt Lo 20.03.15 2 ANDRE T # Sdt Nieuwkapelle 13.05.15 3 AUWERS P. Sdt Oudekapelle 03.01.16 4 BAMPS D Sdt Oostkerke 26.04.17 5 BASTIAENS E. Sdt Hoogstade 18.06.15 6 BASTOGNE A Brig Oostkerke 31.10.17 7 BEECKMAN E Brig Hoogstade 24.07.15 8 BERGH E # Sdt OV Kaaskerke 23.07.17 9 BUYS E Sdt Wulpen 21.03.18 10 CALU A Brig Nieuwkapelle 01.05.15 11 CAMMAERTS C Sdt Nieuwkapelle 01.05.15 12 CHABOT A Sdt Nieuwkapelle 06.04.15 13 CHRISTIAEENS H. Sdt Oostkerke 23.07.17 14 CLAESSENS J Sdt Nieuwkapelle 12.05.15 15 COKAIKO P Sdt Deurne 08.10.14 16 COMMEYNE H # Sdt Coppernolhoek 21.08.18 17 CORNU E # Sdt Putkapel 25.09.14 18 DE BUYSSCHER H. Sdt OV Sint Joris 20.10.14 19 DECLERCQ L Sdt Ramskapelle 23.10.14 20 DECREE A Brig Nieuwkapelle 06.04.15 21 DE METS A # Sdt Steenstraete 03.03.16 22 De MONCEAU C Sdt...
BEL-OR-03

Lijst van de Erebrigadiers

1 Herrn Herbert WEIGERT Burgemeester  LÜDENSCHEID 22.07.1974 2 De heer Dr Frans BREUGELMANS Burgemeester LIER 22.07.1974 3 De heer Raymond CALLAERTS Burgemeester LIER 18.12.1983 4 De heer Maurits VAN HOUTTE Burgemeester LIER 02.10.1987 5 De heer Jan HENDRICKX Schepen LIER 18.06.1992 6 De heer Raymond ENGELS Secretaris LIER 05.09.1997 7 De heer Louis VRANCKX Archivaris Regiment 2A 07.12.2006
BEL-0R-09a

Lijst van de Korpsadjudanten

1 1Owm LANDOUW van 13. 02. 1946 tot 30. 04. 1949 2 1Owm H.HERMANS van 01. 05. 1949 tot 10. 10. 1951 3 Adjudant E.DE SAEGER van 10. 10. 1951 tot 14. 07. 1953 4 Adjt-Chef M.SIMON van 14....